خانه » وزارت فرهنگ و ارشاد » تلاشمان ايجاد ساختاري مناسب براي خبرنگاران منطقه آزاد اروند است

تلاشمان ايجاد ساختاري مناسب براي خبرنگاران منطقه آزاد اروند است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در تلاشیم تا با ایجاد ساختاری مناسب دغدغه خبرنگاران را کاهش و جایگاهشان را تقویت و ارتقاء ببخشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  منطقه آزاد اروند، سید مرتضی نعمت زاده  در آئین تجلیل از خبرنگاران منطقه آزاد اروند که در محل سرسرای اجتماعات هتل پارس کاروانسرای آبادان برگزار شد با بیان اینکه آمده ایم تا دقایقی را فارغ از دغدغه خبر و با خبرنگار بگذرانیم، افزود: کار خبرنگاری از جنس کار پیامبران و از سنخ رسالت آنان است، خبرنگار فراتر از آنچه که تولید کننده، انتشار دهنده و یا انتقال دهنده خبر باشد یک پیام رسان واقعی به مخاطبان خود است.

وی اظهار کرد:  در جهان امروز که موضوع ارتباط و ارتباطات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است متناسب با آن عنصر خبر و نقش خبرنگار نیز اهمیت اش افزایش می یابد، امروزه ارتباطات، تبلیغات و اطلاع رسانی به لحظه لحظه زندگی ما ارتباط دارد و هر چقدر این ارتباطات گسترده تر می شود دامنه اهمیت و بزرگی کار خبرنگار و رسانه نیز گسترش می یابد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه امروزه هر خبرنگار یک رسانه است، گفت: در عصر رسانه و ارتباطات خبرنگاران از جایگاه بسیار رفیعی برخوردارند،  امروزه رسانه ها به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان از جمله سازمان منطقه آزاد اروند و مردم نقش تاثیر گذاری دارند.

نعمت زاده افزود: به طور قطع ما بدون مردم هیچ کاری را نمی توانیم از پیش ببریم و آنچه که در این میان می تواند ارتباط ما با مردم را تقویت کند و گره بزند، خبرنگار است لذا خبرنگار در ماموریت سازمانی ما از جایگاه بالایی برخوردار است و ما موظفیم تا جایگاه خبرنگار را در فعالیتها، رویکردها و برنامه ریزی هایمان به خوبی ببینیم و اهمیت ویژه ای  برای آنان قائل باشیم، تلاش همکاران ما فراهم سازی شرایط بهتر برای خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، جایگاه و دغدغه های خبرنگاران است، اظهار کرد: در تلاشیم تا یک ساختار مناسبی را برای خبرنگاران در منطقه آزاد اروند ایجاد کنیم.

وی راه اندازی خانه مطبوعات اروند در سال جاری را یادآور شد و گفت: امیدواریم زمانی فرا رسد تا در حوزه های مختلف همچون گردشگری و غیره رشته تخصصی خبری آن نیز در منطقه آموزش داده شود تا بتوانیم با افتخار از خبرنگاران در منطقه آزاد اروند یاد کنیم.

وی افزود: امید است تا فرصتهایی را برای برگزاری نشست ها ی مختلف با خبرنگاران به دور از دغدغه کار خبری در طول سال داشته باشیم تا بتوانیم ضمن شنیدن حرفهایشان به آنها در جهت کاهش مشکلات معیشتی و کاریشان کمک کنیم و شرایط خوبی را برایشان فراهم کنیم.

عکاس :محمد بن رشیدی

پایان پیام.

منبع:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

اجراي تازه ترين آلبوم موسيقي حميد عسكري براي هنردوستان ايلامي

اخبار ...