خانه » وزارت فرهنگ و ارشاد » فرماندار زنجان خبر داد: تشكيل كارگروه ساماندهي صنعت چاپ و نشر در زنجان

فرماندار زنجان خبر داد: تشكيل كارگروه ساماندهي صنعت چاپ و نشر در زنجان

  • اخبار

فرماندار زنجان خبر داد: تشکیل کارگروه ساماندهی صنعت چاپ و نشر در زنجان

فرماندار زنجان در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و تجلیل از فعالان این حوزه در زنجان که صبح امروز برگزار شد، خبر از تشکیل کارگروه ساماندهی صنعت چاپ و نشر در زنجان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، رسول بیات با اعلام اینکه خود نیز روزگاری در صنعت چاپ استان فعالیت می‌کرده و با مشکلات این حوزه آشناست، افزود: امروز به این دلیل در جمع فعالان صنعت چاپ حضور دارم تا بگویم اگر دردی دوا نمی‌کنیم، لااقل درد شما را می‌فهمیم، می‌دانیم که صنعت چاپ با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

وی با اشاره به سخنان رئیس اتحادیه چاپخانه داران در مورد مشخص نبودن نوع کار این صنف، اظهار داشت: گفتند نمی‌دانیم کار ما فرهنگی است، هنری است یا صنعتی است، در جواب این موضوع باید بگویم این کار هم صنعتی است چون با اشتغال و درآمد برای فعالان این حوزه مرتبط است، هم هنری است چون یک چاپخانه‌دار باید ذوق هنری داشته باشد و هم فرهنگی است چون اگر این صنعت نبود، بسیاری از اندوخته‌ها و داشته‌های فرهنگی ما در طی سالیان گذشته  از بین می‌رفت.

وی از پیشنهاد رئیس اتحادیه برای تشکیل کارگروهی جهت ساماندهی و رفع مشکلات فعالان صنعت چاپ در شهرستان زنجان استقبال کرده و ادامه داد: امیدواریم با رفع موانع رکود اقتصادی در کشور، مشکلات فعالان صنعت چاپ نیز به مرور حل شود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان
۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۶:۳۷

  • نظرات بینندگان

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد

منبع:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

تئاتر از اركان اصلي و تحول آفرين نهاد اجتماعي است / نمايش مي تواند آيينه فرهنگ يك جامعه باشد

محبوبه ضیایی از هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی در گفت گو با روابط عمومی اداره کل ...