خانه » آخرین اخبار » آغاز ارزیابی آثار جشنواره مسیر عشق از امروز

آغاز ارزیابی آثار جشنواره مسیر عشق از امروز

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، با اتمام مهلت دریافت آثار، کار ارزیابی آثار دریافتی جشنواره بین المللی «مسیر عشق» از صبح امروز یک‌شنبه، ۲۶ شهریور توسط کارشناسان ستاد برگزاری جشنواره آغاز شد و نتایج آن طبق گاهشمار جشنواره تا پایان شهریور اطلاع رسانی و روی سایت بارگذاری می شود.

انتخاب آثار «مسیر عشق» در حالی آغاز شده است که برخلاف عرف رایج بسیاری از رویدادهای سینمایی داخلی، مسئولان جشنواره بر اساس بررسی ها و مطالعات انجام شده عنوان «هیئت انتخاب» را از این رویداد فرهنگی و موضوعی حذف و مسئولیت انتخاب آثار را به کارشناسان هنری جشنواره که هم با فرم و ساختار آشنا بوده و هم بر موضوعات و سیاست های جشنواره تسلط دارند، واگذار کرده اند.

به اعتقاد مدیران جشنواره «مسیر عشق» این اتفاق اگرچه از مشورت برخی صاحب‌نطران و سینماگران بی بهره نخواهد بود لیکن موجب تقویت آرای هیئت داوران و تمرکز آنان بر نگاه تکنیکی به آثار بخش رقابتی به‌دور از هرگونه حواشی رایج در برگزیدن آثار برتر در جشنواره های سینمایی می شود.

کارشناسان هنری جشنواره در بخش های فیلم، عکس، فیلم‌نامه و بین الملل از صبح امروز کار ارزیابی و بررسی اولیه آثار رسیده به این رویداد سینمایی را برای معرفی به بخش های داوری آغاز می کنند.

آثار بخش های رقابتی جشنواره براساس محورهایی چون راهپیمایی و پیاده روی اربعین حسینی و ترویج فرهنگ عاشورایی به دبیرخانه فراخوانده شده اند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com مراجعه کنند.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» از اول تا پنجم آبان امسال در ۲ شهر مشهد مقدس و کربلای معلی برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری میزان

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

مستند «آتنای ایران» امروز از شبکه خبر پخش می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مستند آتنای ایران کاری از مرکز رسانه قوه ...