خانه » موسیقی » استعاره‌ای از نور امید در نمایشگاه «بازگشته» به نمایش در آمد

استعاره‌ای از نور امید در نمایشگاه «بازگشته» به نمایش در آمد

به گزارش خبرگزاری مهر، گالری ایوان در نمایشگاه جدید خود میزبان نمایشگاه انفرادی نازنین علایی نیا است که در آن ۱۲ اثر نقاشی رنگ روغن به همراه یک چیدمان به نمایش گذاشته شده است. این مجموعه که «بازگشته» نام دارد، شامل مجموعه‌ ای از نقاشی‌ های فیگوراتیو است که در بیشتر آنها زنانی تنها به همراه یک یا چند لامپ روشن در کنار آنها دیده می‌ شوند. به کارگیری رنگ های خاکستری و استفاده محدود از یک یا دو رنگ در تابلوها باعث شده غلبه تیرگی در آثار مشهود باشد و در این میان، نوری که از درون تیرگی‌ ها تابیده است بیشتر خودنمایی کند.

علاوه بر نقاشی‌ ها، اثر دیگری در این مجموعه وجود دارد که از صفحه سیاهی شکل گرفته که لامپی داخل آن قرار دارد و از مخاطب خواسته شده با فشردن کلیدی آن را روشن کند. در طبقه زیرین گالری هم چیدمانی از ریسه‌ های لامپ وجود دارد که مانند پرده‌ ای مقابل مخاطب قرار گرفته و در پشت آنها ویدئویی ساخته پرهام دیده‌ ور به چشم می‌ آید. در این ویدئو هم مردمک چشمی دیده می‌ شود که به نور لامپ نگاه می‌ کند.


علایی نیا در مورد مجموعه «بازگشته» گفت: از دید من در دنیای معاصر گرفتاری و مشکلات آدم ها به قدری زیاد است که بسیاری از آنها در جایی به ناامیدی می‌ رسند. اما همیشه در اوج ناامیدی اتفاقی برای انسان می‌ افتد که مثل کورسوی نور امید است و اگر این افراد خودشان بخواهند و انتخاب کنند، می‌ توانند دوباره سرپا شوند و به زندگی باز گردند. من در این مجموعه نور امید را به شکل لامپ نشان دادم و در همه کارها این نور به شکل‌ های مختلف وجود دارد.


گالری ایوان سود حاصل از فروش آثار این نمایشگاه را به یک خیریه معتبر اهدا می‌ کند. گالری ایوان در نمایشگاه‌ های قبلی سهم خود از فروش آثار هنری را به خیریه‌ های محک، ماموت، نیکان، کمک، دهش‌پور، انجمن حمایت از کودکان کار، مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و بنیاد کودک اهدا کرده بود.


نمایشگاه آثار نازنین علایی‌نیا  تا ۷ مهرماه ۱۳۹۶ در گالری ایوان به آدرس الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است. 

منبع: خبرگزاری مهر

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

محمود فرشچیان تجلیل می‌شود/ رونمایی از آثار

به گزارش خبرگزاری مهر، اثر محمود استاد فرشچیان پنجشنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ با حضور ...