خانه » آخرین اخبار » جزییات برنامه‌های آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برای ماه محرم

جزییات برنامه‌های آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برای ماه محرم

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از امینانه،ماه محرم در راه است و اماکن مذهبی خودشان را برای برپایی عزای حسینی آماده می‌کنند، در همین راستا به سراغ رئیس آستان مقدس امامزاده صالح (ع) رفتیم که قطب فرهنگی شمال تهران محسوب می‌شود و سالانه در ایام محرم میزبان هزاران نفر از عزاداران حسینی است.

مسئولان این مکان مقدس با برنامه‌های متنوع و راهبردی خود در تلاشند تا سیره نبوی و راه درست حسینی را به جوانان پرشور و مشتاق نشان دهند و آنان را با فرهنگ ناب اسلام بیشتر آشنا کنند.

در همین راستا مصاحبه‌ای کردیم با حجت الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس آستان مقدس امامزاده صالح (ع) که در ادامه می‌خوانید:

رئیس آستان مقدس امامزاده صالح (ع) درباره برنامه‌های ماه محرم گفت: کار محرم با گردهمایی ۲۰۰ نفره علما و روحانیون شمال تهران در روز چهارشنبه آغاز خواهد شد و در دو روز متوالی بحث سیاهپوشان خادمان امامزاده صالح را پیش رو داریم.

وی با اشاره به اینکه از اولین شب ماه محرم مراسم سخنرانی و مداحی برپاست، اظهار داشت: نماز جماعت، قرائت زیارت عاشورا همه روزه در ایام محرم در امامزاده صالح (ع.) برپاست و یک ساعت قبل از اذان ظهر نیز مراسم سخنرانی و مداحی مانند شب برگزار می‌شود.

وی در ادامه از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ شبهات عاشورایی به همراه خیمه‌های معرفت خبر داد و اذعان داشت: روحانیون مستقر در امامزاده صالح به سوالات مذهبی، مشاوره‌ای و خانوادگی زائران پاسخ خواهند داد و این مسائل را پیگیری خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه امامزاده صالح (ع.) به عنوان قطب مذهبی و دینی در منطقه شمال تهران به حساب می‌آید، تصریح کرد: ما در تلاشیم با ارائه برنامه‌های سنتی و مذهبی، مراسم‌های آیینی و گفت و گو‌های آزاد در جهت رفع آسیب‌های محرم که تا امروز از سوی دشمنان به برخی از مردم تحمیل شده است باشیم.

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه شبهات ایجاد شده در مورد محرم باید از میان برداشته شود، توضیح داد: انحرافاتی که امروزه در جریان فرهنگ عاشورایی رخ داده باید با بصیرت عاشورایی خنثی شود و باید با گام‌های موثر جریاناتی که قصد این تفرقه افکنی را دارند را از بین ببریم.

وی در پایان با اشاره به اینکه ایجاد رفتار و منش عاشورایی از جمله اهداف ما در این ایام است، خاطر نشان کرد:پیاده سازی روحیه آزادگی در مردم یکی از اهدافی است که بصیرت عاشورایی با خود به همراه دارد و ان شا الله با یاری خیمه‌های معرفت و توصیه‌های مناسب به این مهم دست یابیم.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری میزان

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

مستند «آتنای ایران» امروز از شبکه خبر پخش می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مستند آتنای ایران کاری از مرکز رسانه قوه ...