خانه » موسیقی » طرح بنیاد هنری عاشورا در شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود

طرح بنیاد هنری عاشورا در شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین ایمانی خوشخو؛ رییس این کمیسیون در این جلسه گفت: ایجاد مرکزی برای ساماندهی فعالیت های هنری با موضوع عاشورا به کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده است و ضرورت دارد که ساختار و چگونگی آن در شورا بررسی شود.

ایمانی خوشخو ادامه داد: جریان عاشورا جلوه‌های مختلفی دارد، بخشی از آن جلوه‌های حضور مردم است که هر سال پررنگ‌تر می‌شود، جلوه‌هایی آیینی بخش دیگری است که همچنان زنده مانده است و بخشی از آن جلوه های هنری عاشوراست که در ارتباط با فعالیت‌های جامعه هنری است و به نظر می رسد همراستای جلوه‌های دیگر رشد و توسعه نداشته است. هنر به عنوان بستر مهمی برای انتقال مفاهیم است و هدف این مرکز یا بنیاد پیشنهادی این است که هنر عاشورا را زنده تر و تقویت کند و به درستی در جوامع بین المللی منتقل نماید.


رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: بقای عاشورا به مشخصه تنوع و چندصدایی بودن آن برمی گردد و این مرکز یا بنیاد هم قرار نیست و نباید به سمت همنوایی و یکسانی برود بلکه توجه به جلوه ها و آیین های گوناگون هنری در آن مطرح است.


ایمانی خوشخو افزود: در جلسات آتی کمیسیون موضوع ساختار و مشخصه های طرح مکتوب پیشنهادی بنیاد هنری عاشورا بررسی می شود.


رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین گفت: پیش نویس سند سینما در کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بررسی شده و با استفاده از نظرات سازمان سینمایی، در کمیسیون هنر و معماری شورا بررسی و نهایی خواهد شد تا پس از آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاده می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

بزرگداشت پرویز مشکاتیان در رادیو فرهنگ

به گزارش خبرگزاری مهر، سی‌ام شهریورماه ۱۳۸۸ پرویز مشکاتیان موسیقیدان، نوازنده سنتور و سه‌تار و آهنگساز، ...