خانه / آخرین اخبار / تبلیغات برای گروه‌های جهادی ضعیف است/ پروژه‌ای ۶۰میلیونی با شش میلیون به سرانجام رسید

تبلیغات برای گروه‌های جهادی ضعیف است/ پروژه‌ای ۶۰میلیونی با شش میلیون به سرانجام رسید

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مهم ترین رویدادها و اخبار دانشگاه های استان گیلان در ترم گذشته را در زیر می خوانیم:
 مسئولین شهر و استانی گیلان ارتباط خود با دانشگاه را معطوف به حضور در همایشات نکنندنبی زاده،‌ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه مسئولین با عمل کردن به توصیه های رهبر انقلاب نظیر ایجاد ارتباط واقعی دانشگاه با صنعت و جامعه و رفتن به سوی اقتصاد دانش بنیان که جز از طریق بها دادن به دانشجویان حاصل نمی شود، عمل کنند؛ زیرا عدم ارتباط صنعت با دانشگاه موجب ایجاد خلا علمی شده که فرار مغزها را از کشور در پی داشته است.
در خصوص ارتباط مسئولین استانی با دانشگاه ها گفت: از مسئولین شهر و استانیِ استان گیلان مطالبه می‌کنم که به وظیفه خود نسبت به دانشگاه گیلان عمل کرده و صرفاً ارتباط خود با دانشگاه را معطوف به حضور در همایشات و گرفتن ژست های تبلیغاتی نکنند.

 
  ارتباط دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه گیلان باعث رشد همه علوم در استان می‌شودپروفسور مجید سمیعی با حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نقطه عطفی را برای سال تحصیلی جدید این دانشگاه، ایجاد کرد.
مجید سمیعی با حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با ارتباط موثر بین دو دانشگاه شاهد ارتقای جایگاه علم و دانش در استان خواهیم بود و این اتفاق نوید بخش توسعه یافتگی گیلان است.
وی در جمع پرشور دانشجویان بیان داشت: دانشجویان رشته پزشکی باید نسبت به اهمیت این رشته آگاه باشند و بدانند فراگیری این حرفه نیازمند ممارست و تلاش بی وقفه است.

 


  خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان حداقل امکانات رفاهی را ندارد
زندگی دانشجویی از اسمش پیداست پردغدغه، پرهیجان و همراه با انواع و اقسام مشکلاتی که گذر از بعضی شان به مثابه گذر از هفت خوان رستم است. وقتی کسی دانشجو می‌شود دغدغه آن روزهایش تامین سرپناه و مسکن است. 


جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ساکن خوابگاه پسرانه بوستان در نامه‌ایی اعتراضی به رئیس امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از وضعیت نامناسب این خوابگاه انتقاد کردند.
  همکاری مشترک دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا
برقراری ارتباط با سایر دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی داخلی و خارجی به منظور جمع ­آوری اطلاعات علمی- تحقیقاتی مورد نیاز و همچنین جلب همکاری آنان در زمینه­ های مختلف آموزشی و پژوهشی از مهمترین وظایفی است که در پیشرفت دانشگاه ها مهم می باشد. علی بانی، مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه گیلان از عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه که به امضای دو طرف رسیده است، امکان اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی با دانشگاه گریفیت در زمینه تغییرات اقلیم و گرم شدن کره زمین فراهم شده است.


تبلیغات برای گروه‌های جهادی ضعیف است/ پروژه‌ای ۶۰میلیونی را با شش میلیون به سرانجام رساندیم
اگر چه سالياني است كه جنگ پايان يافته است اما جهاد همچنان باقي است و جواناني چه بسا بيشتر از قهرمانان عرصه دفاع مقدس، اكنون حاملان بيرقي شده اند كه نشان زيباي «جهاد» بر آن نقش بسته است. انبوهي از مشابهت ها ميان اين دو جهاد موجود است، دانشجويان جهادي هم، از شهر و ديارشان كوچ مي كنند و رنج سفر به جان مي خرند تا تحفه لبخند را براي كودكان باديه نشين و پيرمردان و پيرزنان كپرنشيني ببرند كه روزگار بر تاركشان مهر محروميت نگاشته است. جهادگران امروز هم مانند رزمندگان آن روز، در ازاي وقت و تواني كه صرف خدمت به خلق مي كنند، مزد نمي طلبند كه بالعكس، دارايي اندك خود را نيز صرف محرومين مي كنند.


مسئول گروه جهادی فاطر استان گیلان در خصوص تبلیغات برای گروه‌های جهادی گفت: متاسفانه فعالیت در این موضوع ضعیف است، باید تدابیری اندیشیده شود تا فعالیت‌های جهادی دیده شوند.

 


گروه جهادی فاطر از سال ۹۴ اولین پروژه خارج از استان خود را در بخش هشجین شهر خلخال استان اردبیل آغاز کرد و ساخت یک باب مدرسه در طی ۴۰ روز را بر عهده داشت. 

امیریان بیان داشت: در سال ۹۳ پروژه آبرسانی از بالای کوه را در برنامه کاری داشتیم که طی عملیات عمرانی آب را از بالای کوه پایین آورده و به روستا انتقال دادیم که اهالی روستا ما را در این کار یاری رساندند و پروژه ای که ۶۰میلیون هزینه در بر داشت را با شش میلیون به سرانجام رساندیم.


بی‌ریشگی تحصّن علیه نظام اسلامی و فتنه‌گری است
جوان مومن انقلابی خود را مدیون اسلام وانقلاب می داند، مومن به انقلاب و مبانی آن است، به آینده انقلاب و نظام اسلامی امیدوار است، دوستدار انقلاب و نظام اسلامی است، معتقد به آرمان های انقلاب است،‌ مبانی جمهوری اسلامی را می داند، خودش را برای همه میدان های مورد نیاز انقلاب (سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظام) آماده کرده است.بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان طی نامه‌ای در واکنش به نطق نماینده رشت در مجلس اعلام کرد: جناب جعفرزاده ! بی‌ریشگی، عدم انتساب به روحانیت و بزرگان نیست، بی‌ریشگی تحصّن علیه نظام اسلامی و فتنه‌گری است؛ بی ریشگی، حزب بادی بودن افراد است.

 

 
طرح بهداشت کشاورزی در مراکز بهداشتی گیلان اجرایی شد


باتوجه به افزايش بي رويه جمعيت ضروريست نسبت به تامين انرژي و غذا براي آنها فكري شود و از آنجائي كه غذا و انرژي از محصولات كشاورزي و دامي و فرآورده هاي آنها تامين مي شود، لازم است اولاً خود كشاورزان از سلامت كامل برخوردار بوده و ازطرفي ديگر محصولات غذایی سالم و بهداشتي به جامعه عرضه كنند.  
در این راستا محمدرضا نقی پور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به منظور ارائه بهینه خدمات بهداشت حرفه‌ای به کشاورزان، طرح بهداشت کشاورزی در همه واحدهای بهداشتی گیلان ادغام و اجرایی شده است.

 


وی با اشاره به اینکه کارشناسان بهداشت حرفه ای مستقر در مراکز بهداشت سطح شهرستان های استان سالی دو بار به طور منظم از کارگاه ها و کارخانجات بازدید می‌کنند، گفت: در پی بازدیدهای مذکور کارفرمایان ملزم به رعایت نکات بهداشتی، ایمنی، رعایت دستورالعمل ها و قوانین می‌شوند.
همایش «شکوه هجرت و جوان مومن انقلابی» در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود
جوان مومن انقلابی خود را مدیون اسلام وانقلاب می داند، مومن به انقلاب و مبانی آن است، به آینده انقلاب و نظام اسلامی امیدوار است، دوستدار انقلاب و نظام اسلامی است، معتقد به آرمان های انقلاب است،‌ مبانی جمهوری اسلامی را می داند، خودش را برای همه میدان های مورد نیاز انقلاب (سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظام )
همایش «شکوه هجرت و جوان مومن انقلابی» با موضوع مدیریت جهادی امروز با سخنرانی علیرضا زاکانی، نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.


 
 مسئولین دولتی سعه صدر خود را نسبت به انتقادات  بالا ببرند
عدم برنامه ریزی مدون، عدم توجه به حقوق و منزلت شهروندی و عدم سعه صدر لازم از جانب مسئولین نه تنها راهگشا نیست؛ بلکه موجب بدبینی و عدم اعتماد شهروندان به مسئولان و نهادهای دولتی خواهد شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لاهیجان در پیش از خطبه‌های نماز جمعه لاهیجان گفت: مسئولین، مخصوصا مسئولین دولتی سعه صدر خود را نسبت به انتقادات بالا ببرند؛ در جمهوری اسلامی، یک مسئول دانشگاهی چگونه و با چه مبنایی از لگدمال شدن پرچم آمریکا و رژیم اسرائیل جلوگیری می‌کند؟


 مقابله با غرب زدگی، با احترام به نماد استکبار ممکن نیست


امام خمینی(ره) به عنوان مصلحی درد آشنا با توجه به شناخت دقیقی که از غرب و استعمار آن داشتند راه حل های مقابله با آن را نیز تعیین فرموده اند و در این راه نیز گام های علمی را در راه سازندگی و حرکت امت اسلامی برداشتند،‌چنانچه توسط همین رهنمودها بود که امت اسلامی ما به حرکت در آمد.۹۵ دفتر بسیج دانشجویی دانشگا‌ه‌های گیلان در نامه‌ای به رئیس جهاد دانشگاهی کشور اعلام کردند: مقابله با غرب زدگی، با احترام به نماد استکبار ممکن نیست. در حالی که مسئولین اجرایی کشور موظف‌اند از حرکت‌های ارزشمند جوانان مومن انقلابی حمایت کنند، اقدام اخیر مسئولین جهاد دانشگاهی واحد گیلان به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

 


تشکل‌های دانشجویی همکاری‌های لازم را با رئیس هیئت موسس خواهند داشت
تشکل های دانشجویی به عنوان بازوی توانمند فرهنگی دانشگاه ها هستند، باید از تمام ظرفیت های دانشجویان در جهت فعالیّت های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استفاده کرد، زیرا این دانشجویان هستند که مدیران موّفق آینده این مملکت خواهند بود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گیلان گفت: تشکل‌های دانشجویی خصوصا بسیج دانشجویی بعنوان بزرگترین تشکل انقلابی کشور قول همکاری با رئیس هیئت موسس جدید را خواهند داد تا در به ثمر رساندن اهداف انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد از هیچ کمکی دریغ نکنند. 

کاس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، در خصوص انتصاب ولایتی به عنوان رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد از سوی رهبر انقلاب گفت: مسلما بعد از فوت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد این خلاء احساس می شد که چه شخصی می تواند در راس این دانشگاه قرار گیرد، با توجه به خلا قانونی که در اساس نامه هیئت امنا و همچنین در قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون این قضیه وجود داشت؛ رهبر معظم انقلاب جهت عقب نماندن دانشگاه آزاد اسلامی از ماموریت های اصلی خود اقدام به این تصمیم گرفتند.


منبع: خبرگزاری دانشجو / باز نشر این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد

خبرنگار افتخاری خبرگزاری شباب

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

حقایق هولناک درباره رابطه اسراییل و داعش از زبان یک کارشناس فرانسوی

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، توما ولیشیه ...