تاریخ: ۱۳:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

به گزارش “ورزش سه”، پس از اینکه ارتباط بین فیفا و فرانس فوتبال در اهدای جایزه توپ طلا قطع شد، مسئولان فیفا تصمیم گرفتند جایزه ای متفاوت و ویژه را برای بهترین های سال اختصاص دهد. جایزه ای که به The Best معروف شده است. سال گذشته کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن سال از نگاه فیفا شد و […]

به گزارش “ورزش سه”، پس از اینکه ارتباط بین فیفا و فرانس فوتبال در اهدای جایزه توپ طلا قطع شد، مسئولان فیفا تصمیم گرفتند جایزه ای متفاوت و ویژه را برای بهترین های سال اختصاص دهد.

جایزه ای که به The Best معروف شده است. سال گذشته کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن سال از نگاه فیفا شد و در بین مربیان نیز فرناندو سانتوس، مربی تیم ملی پرتغال که این تیم را قهرمان یورو ۲۰۱۶ کرده بود برتری مربی سال شد.

فیفا اما امسال تصمیم گرفته جایزه The Best را به بهترین های فصل اختصاص دهد و به همین دلیل تاریخ این مراسم از زمستان به اوایل پاییز تغییر کرده است.

ساعتی پیش ابتدا اسامی ۱۲ مربی به عنوان نامزدهای بهترین مربی معرفی شدند که اسامی آنها عبارتند از:

زین الدین زیدان: مربی رئال فصل گذشته توانست رئال را قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان کند. او با تیمش سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاه ها را نیز فتح کرد و به تازگی سوپرکاپ اروپای ۲۰۱۷ و سوپرکاپ اسپانیا را نیز به ویترین افتخاراتش افزوده است. زیزو شانس اول دریافت جایزه The Best است.

سیمئونه: سرمربی اتلتیکو که تیمش را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رساند و در لالگا سوم کرد.

لوئس انریکه: او با بارسلونا توانست در فصل گذشته کوپا دل ری را فتح کند.

آلگری: سرمربی یوونتوس توانست بانوی پیر را قهرمان سری آ و کوپا ایتالیا کند ولی در فینال لیگ قهرمانان قافیه را به رئال زیدان باخت.

گواردیولا-من سیتی، آنچلوتی-بایرن، تیته-تیم ملی برزیل، کونته-چلسی، ژاردیم-موناکو، پوچتینو-تاتنهام، مورینیو-من یونایتد، یوآخیم لو-تیم ملی آلمان.

منبع:ورزش ۳