تاریخ: ۱۲:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

ورزش > فوتبال – همشهری آنلاین:معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از انتخاب فهرست نهایی اعضای هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران خبر داد. محمدرضا داورزنی در گفت و گو با ایرنا گفت: اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شده‌اند، اما تا زمانی که وزیر ورزش و جوانان احکام آنها […]

ورزش > فوتبال – همشهری آنلاین:
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از انتخاب فهرست نهایی اعضای هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران خبر داد.

محمدرضا داورزنی در گفت و گو با ایرنا گفت: اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شده‌اند، اما تا زمانی که وزیر ورزش و جوانان احکام آنها را صادر نکند، نام هیچ فردی رسانه‌ای نمی‌شود.

وی در توضیح علت تاخیر در انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: ترکیب هیات مدیره جدید کار بسیار سختی بوده و محدودیت‌هایی وجود داشت، برخی افراد بازنشسته بودند یا در صورت انتخاب به عنوان عضو هیات مدیره دو شغله محسوب می‌شدند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه «باید فرآیند انتخاب افراد طی شود»، گفت: افرادی که مطرح هستند در حال حاضر مشغول به کار هستند و وزیر ورزش و جوانان به دنبال برطرف شدن محدودیت‌ها است و باید راهکار مناسب برای آن اندیشیده شود.

داورزنی گفت: پس از آنکه فرآیند انتخاب افراد طی شد، اسامی اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اعلام می‌شود.

وی در خصوص موضوع حق پخش تلویزیونی رقابت‌های ورزشی گفت: به استناد ماده ۹۲ قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف است تا پایان سال اول اجرای برنامه، با مشارکت سازمان صداوسیما و وزارت ورزش و جوانان تمهیدات قانونی لازم در باره نحوه تقسیم درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی اجرا کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: معتقدیم که هم ورزش و هم رسانه ملی باید از پخش رقابت‌های ورزشی منفعت کنند، ما فقط به دنبال سود خود در ورزش نیستیم، بلکه معتقد هستیم مشارکت با صدا وسیما به هم افزایی دو بخش و تحقق منافع ملی کمک خواهد کرد.

داورزنی تاکید کرد که تفاهم نامه‌ای آماده شده است و پیش‌بینی می‌شود تا دو روز آینده کلیات آن به امضا برسد. در این تفاهم نامه موضوع منافع ملی مورد توجه قرار گرفته است. ضمن آنکه معتقد هستیم به هر میزان که درآمدهای صدا و سیما در پخش رقابت‌های ورزشی افزایش یابد، باید به ورزش نیز کمک شود.

وی گفت: ما به دنبال آن هستیم تا سهم ورزش از تولید و پخش رقابت‌های ورزشی در رسانه ملی گرفته شود و صداوسیما نیز در کنار ورزش قرار گیرد. در این زمینه به اجماع خواهیم رسید و منافع دو بخش تامین خواهد شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزرات ورزش و جوانان گفت: تفاهم نامه اولیه هفته گذشته بین این معاونت و معاونت منابع انسانی صدا وسیما به امضا رسیده است و در دو روز آینده کلیات آن بین وزیر ورزش و جوانان و رئیس سازمان صدا وسیما به امضا می‌رسد.

منبع:همشهری آنلاین

برچسب ها: