گروه: فوتبال
تاریخ: ۱۴:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین نشست  کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا  با حضور کلیه اعضا برگزار و موارد زیر مورد تصویب قرار گرفت: ۱ – با تصویب اعضا میزبانی مسابقات قهرمانی فوتسال بانوان در ۲۰۱۸ به فدراسیون فوتبال تایلند داده شد.  ۲ – پیشنهاد جهانگیر اوسانوف از کشور ازبکستان مبنی بر معرفی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین نشست  کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا  با حضور کلیه اعضا برگزار و موارد زیر مورد تصویب قرار گرفت:

۱ – با تصویب اعضا میزبانی مسابقات قهرمانی فوتسال بانوان در ۲۰۱۸ به فدراسیون فوتبال تایلند داده شد.


 ۲ – پیشنهاد جهانگیر اوسانوف از کشور ازبکستان مبنی بر معرفی بهترین دروازه بان مسابقات نهایی فوتسال و دادن جایزه به وی مطرح  و مقرر شد تا  بخش اداری afc موارد مختلف فنی و شرایط های لازم را در این خصوص بررسی کنند و نتیجه نهایی را به کمیته فوتسال ارائه دهند.


 ۳ – پیشنهاد علی کفاشیان جهت شروع مسابقات زیر ۱۷ سال  afc  از سال ۲۰۲۱ مطرح و مقرر شد تا در بخش اداری afc این موضوع مطرح شود. همچنین مقرر شد تا مسابقات زیر ۲۰ سال همانند سابق و طبق برنامه ی گذشته ادامه یابد. 


در همین جلسه پیرامون پیشنهاد برگزاری مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال بانوان مطالبی مطرح و قرار شد تا بخش اداری afc این امر را مد نظر داشته باشد  و استعداد کشور ها را در مورد فوتسال بانوان مورد بریسی قرار داده و گزارش خود را در جلسه آینده به  این کمیته اعلام کند.


 ۴ – همچنین میزبانی جام ملت های فوتسال ۲۰۱۸ به چین تایپه داده شد و در صورت هرگونه اتفاقی که منجر به عدم برگزاری مسابقات در چین تایپه شود، مسابقات به میزبانی کشور تایلند برگزار خواهد شد.


 ۵ – کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی afc مسابقات خود را در منطقه آسیا از یکم  تا ۱۲ آبانماه، در منطقه جنوب و مرکز آسیا ۲۳ تا ۲۵ مهر ماه ۹۶ و در منطقه غرب آسیا  از ۱۹ تا ۲۱ آبانماه برگزار کند.


 ۶ – در این جلسه تصمیم گرفته شد که تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جام ملت های آسیا در چین تایپه از ۱۴ به ۱۶ تیم افزایش یابد. ضمن اینکه مقرر شد تا بخش اداری کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور توسعه مسابقات مربوط به جام قهرمانی باشگاه های آسیا و همچنین رشد و نمو باشگاه های آسیا، پیشنهادات خود را در جلسه آینده اعلام کند.


۷ – کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی تصمیم گرفت که مسابقات زیر ۲۰ سال فوتسال ۲۰۱۹ آسیا را با حضور ۱۲ تیم برگزار کند. در همین جلسه مقرر شد که مدارک مربوط به دوره های آموزشی فوتسال FA ژاپن و گواهینامه های مربوط به فوتسال  B  و  C و دروس مربوط هم تراز ، گواهینامه های  LEVEL ۱ و  LEVEL ۲ آسیا در اختیار کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی قرار بگیرد. همچنین اعضا در این نشست  درباره حرفه ای سازی باشگاه های فوتسال آسیا و آیین نامه های آن به بحث و بررسی پرداختند.


 ۸ – اعضای این کمیته تایید و تاکید  کردند که امور اداری  AFC پیرامون حداقل های مدارک ، مربیگری برای مسابقات آینده فوتسال و فوتبال ساحلی AFC تعیین وتکلیف کند.


 ۹ – با پیشنهاد علی کفاشیان مقرر شد تا کمیته ای به جهت ایجاد شرط و شروط خاص برای فعالیت باشگاه های فوتبال ساحلی تعیین شود تا اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها: