انتقاد از داور ایرانی نیمه نهایی کنفدراسیون ها / نیفر: فغانی باید از ویدئوچک استفاده می کرد

کد خبر: ۱۴۲۴۵۷۷/۴۲ زمان: ۱۸:۰۳   ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ بازدید: ۸,۵۵۲

انتقاد از داور ایرانی نیمه نهایی کنفدراسیون ها

نشریه بیلد آلمان با تورستن نیفر، یکی از داوران قدیمی فوتبال آلمان در مورد قضاوت دیدار شیلی و پرتغال مصاحبه ای انجام داده است.

 

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا فغانی داور پرآوازه و باتجربه کشورمان قضاوت دیدار دو تیم شیلی و پرتغال را در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها بر عهده داشت و حالا در مورد صحنه ای که در دقیقه ۱۱۳ و در محوطه جریمه پرتغال رخ داد اختلاف نظری بین کارشناسان ایجاد شده است.

 

در دقیقه ۱۱۳ این دیدار و هنگامیکه بازی با تساوی بدون گل در جریان بود، در صحنه بحث برانگیز که کادر فنی تیم شیلی معتقد به خطای پنالتی مدافع پرتغال بود علیرضا فغانی زیر بار استفاده از ویدئوچک نرفت. در این صحنه توپ از پای بازیکن جدا شده بود و مدافع پرتغال در ابتدا به قصد دور کردن توپ پای خود را جلو آورد و برخوردی با مهاجم شیلی داشت که فغانی می توانست از ویدئو چک استفاده کند اما این کار را نکرد و از تصمیم خود کاملا اطمینان داشت.

 

 

 

 

فغانی این شانس را داشت که با استفاده از ویدئو چک در مورد صحت تصمیم خود اطمینان پیدا کند اما علاقه ای به استفاده از این تکونولوژی نشان نداد تا در نهایت بازی بدون اعلام پنالتی به سود شیلی پیگیری شود اما حالا نیفر معتقد است در چنین صحنه هایی استفاده از ویدئو چک ضرورت دارد.

 

تورستن نیفر گفت: “در حالاتی مانند تعویض بازیکنان، صحنه های مربوط به گل شدن و همچنین صحنه های مشکوک به پنالتی، داور اگر احساس می کند که اشتباهی رخ داده باید از ویدئو چک استفاده کند.

 

مشابه چنین اتفاقاتی قرار نیست فصل آینده در بوندسلیگا رخ بدهد زیرا دوران سابق و باتجربه فوتبال آلمان به عنوان سرپرست گروه داوری در صحنه ها دخالت خواهند کرد و می توانند به گروه داوری کمک کنند پس دیگر چنین موارد مشابهی رخ نخواهد داد.”

منبع:ورزش ۳

درباره samkia

bigtheme
x

شاید بپسندید

مهندس پرسپولیس مصدوم شد

مهندس پرسپولیس مصدوم شد ورزش > لیگ برتر – هافبک خلاق تیم ...