تاریخ: ۲۱:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

به گزارش “ورزش سه”، ژرمن ها که در مرحله قبل درضربات پنالتی انگلیس را شکست داده بودند، در دیدار امشب برابر تیم آماده اسپانیا با ارائه یک نمایش حساب شده، با یک گل به پیروزی رسیدند و بعد از ۹ سال، بار دیگر قهرمانی در این رده سنی در اروپا را جشن گرفتند.   اسپانیا بازی […]

به گزارش “ورزش سه”، ژرمن ها که در مرحله قبل درضربات پنالتی انگلیس را شکست داده بودند، در دیدار امشب برابر تیم آماده اسپانیا با ارائه یک نمایش حساب شده، با یک گل به پیروزی رسیدند و بعد از ۹ سال، بار دیگر قهرمانی در این رده سنی در اروپا را جشن گرفتند.

 

اسپانیا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بر بازی مسلط بود اما این آلمان بود که می توانست در دقیقه ۶ با شوت تماشایی وایزر به گل برسد اما واکنش آریزابالاگا، دروازه بان اسپانیا، دروازه این تیم را بسته نگه داشت.

 

یک دقیقه بعد آلمانی ها بار دیگر صاحب موقعیت شدند و این بار ضربه سر مایر می توانست کار را تمام کند اما به تیر دروازه برخورد کرد.

 

در دقیقه ۱۳ اسپانیا اولین موقعیت جدی اش را توسط هکتور بیرین ایجاد کرد اما ضربه سر او با اختلاف کمی از کنار دروازه آلمان به بیرون رفت.

 

نمایش هجومی دو تیم ادامه داشت و موقعیت های دیگری هم روی دروازه ها ایجاد شد تا اینکه در دقیقه ۴۰، سرانجام این آلمان بود که به گل رسید.

 

روی یک ارسال تند و تیز از سمت راست بود که ضربه سر تماشایی وایزر، دور از دستان آریزابالاگا، به گوشه دروازه اسپانیا رفت.

 

 

 

 

تلاش بازیکنان اسپانیا برای جبران گل خورده در همان نیمه اول بی نتیجه بود و آلمان با برتری ۱-۰ به رختکن رفت.

 

دو تیم نیمه دوم را هجومی آغاز کردند و البته خطاهای متعدد بازیکنان دو تیم باعث شد تا داور چند کارت زرد را در همان دقایق ابتدایی به بازیکنان نشان بدهد.

 

در دقیقه ۵۸، سائول، ستاره اسپانیا در دیدار نیمه نهایی، با یک شوت تماشایی می توانست کار را به تساوی بکشد اما دروازه بان آلمان به هر ترتیب ممکن توپ را به بیرون فرستاد.

 

 

پس از آن نوبت آلمانی ها بود که سه موقعیت پیاپی روی دروازه حریف ایجاد کردند اما کم دقتی در زدن ضربات نهایی باعث شد تا آنها نتوانند به گل دوم برسند.

 

با نزدیک شدن به دقایق پایانی، حملات اسپانیا شدت گرفت و بازیکنان این تیم موقعیت های بهتری روی دروازه حریف ایجاد کردند اما نتوانستند به گل تساوی برسند تا آلمان با همان تک گل نیمه اول، جام قهرمانی را از آن خود کند.

 

منبع:ورزش ۳