تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

به گزارش “ورزش سه”، زهر حاتم نژاد مهاجم پالایش گاز ایلام در فصل گذشته‌ی لیگ بانوان کشور موفق شد با ثبت ۲۷ گل عنوان خانم گلی مسابقات را از آن خود کند. مهاجم ملی پوش تیم پالایش گاز در گفتگو با “ورزش سه” به سوالاتی پیرامون کسب عنوان خانم گلی و همینطور فوتبال بانوان […]

به گزارش “ورزش سه”، زهر حاتم نژاد مهاجم پالایش گاز ایلام در فصل گذشته‌ی لیگ بانوان کشور موفق شد با ثبت ۲۷ گل عنوان خانم گلی مسابقات را از آن خود کند.


مهاجم ملی پوش تیم پالایش گاز در گفتگو با “ورزش سه” به سوالاتی پیرامون کسب عنوان خانم گلی و همینطور فوتبال بانوان پرداخته است.

* برای اولین بار و پس از سال ها حضور در فوتبال بانوان موفق شدید عنوان خانم گلی که ۵ ساله گذشته در اختیار سارا قمی بود را به دست بیاورید.

خدا را شکر امسال توانستم عنوان خانم گلی را به دست بیاورم که مقوله ی بزرگی است. برای به دست آمدن یک موفقیت خیلی چیزها دخیل است و خدا را شکر امسال با همکاری بچه های تیم، کادر فنی و مدیریتی و .. شرایط برای من هموار شد. من یک سال مداوم تمرینات داشتم و از روزی که فصل گذشته تمام شد، در تمام روزها تمرین کردم تا لیگ جدید شروع شد و با کسب این عنوان حاصل زحمات خودم و خانواده ام به ثمر نشست. البته تمام بازیکنان ما در لیگ درخشیدند و من هم در خط جلویی فرصت طلبی کردم و خوشبختانه به جایی رسید که توانستم سنت شکنی بکنم. من برای خانم سارا قمی احترام زیادی قائلم و بازیکن بسیار خوبی هستند ولی با کسب عنوان خانم گلی که با ۲۷ گل به دست آوردم توانستم بیشترین آمار گلزنی را به نام خودم ثبت کنم تا کلکسیون افتخارات و خواسته هایم تکمیل شود. نه اینکه بخواهم با بازیکنی رو کم کنی داشته باشم، چرا که امسال مهاجمان دیگر لیگ هم مثل خانم قنبری، قمی، سهرابی نیا، موری و .. خیلی خوب کار کردند.

*  میانگین گل های شما از مهدی طارمی و ساسان انصاری در هر بازی لیگ بیشتر بوده است که این موضوع شما را به بهترین مهاجم فوتبال ایران از نظر آماری تبدیل می کند.

بله کارشناسان محترم این آمار را محاسبه کرده اند. میانگین گلزنی من در هر دیدار ۱٫۵۵ است. آمار خیره کننده ای است و خدا را از این بابت شکر می کنم. 

* زمانی که جایزه های بخش بانوان را اهدا می کردند، تصاویر تلویزیونی قطع شده بود؛ در جریان این موضوع هستید؟

من نمی دانم چرا قطع شده؛ فقط این را شنیدم که شاید بحث فنی باشد. اجازه بدهید یک جاهایی خوش بین باشیم و به نظرم نباید در مورد تمام حرکات ریز و درشت، شمشیر را از رو ببندیم. باید ببینیم چه اتفاقی رخ داده؛ در سالن هم که بودیم صحبت های زیادی شده بود ولی ما که نمی دانیم موضوع چه بوده و قطع تصاویر معمولا پیش می آید، ولی من فکر می کنم قطع تصاویر عمدی نبوده است.

 

* شما از سال ۸۱ در فوتبال بانوان بوده اید؛ چه تغییری در فوتبال بانوان طی این سال ها ایجاد شده؟

فوتبال بانوان در همه ی جوانب تغییر کرده؛ قبلا تیم ها مقطعی و با هزینه های بخور و نمیر مثلا در یک ماه دور هم جمع می شدند و بازی می کردند. ولی حالا بازی ها رفت و برگشت شده؛ اسپانسر ها وارده شده اند و دیگر مثل قبلا حوصله ی آدم با دیدن فوتبال بانوان سر نمی رود و بازیکنان خلاق و باکیفیتی در تیم ها وجود دارند و این یعنی موفقیت.

 

* این روند امیدوار کننده است؟

اگر این روال ادامه پیدا کند هم لیگ پویاتری خواهیم داشت و هم تیم ملی بهتری خواهیم داشت. فوتبال برای اکثر ما شغل و علاقه است؛ وقتی تمام وجود خود را پای فوتبال می گذاری باید بتوانی زندگی ات را اداره کنی. امیدوارم توجه به فوتبال بانوان بیشتر شود؛ بی توجهی ها خیلی زیاد است. به ما لباس پلاستیکی ای می دهند و می رویم در هوای شرجی کشورهای جنوب شرق آسیا بازی می کنیم، که کیفیت بازی ما را پایین می آورد. من خیلی خوشحالم که فوتسال ما در آسیا اول است و بازیکنان با کیفیتی داریم ولی ای کاش توجهات به ما هم بیشتر شود. این مسائل جزئی در کنار هم مشکلات بزرگی ایجاد می کنند.

 

* یعنی معتقدید به فوتسال بانوان بیشتر بها داده می شود؟

اصلا دوست ندارم موفقیت های فوتسال را دلیل توجه زیاد به آنها بدانم، چون بازیکنان بسیار مستعدی دارند؛ بله ولی فکر می کنم یک جاهایی توجهات به آنها بیشتر است.

وقتی ما به مسابقات می رویم و نتیجه نمی گیریم، تیم را به طور کامل رها می کنند. مثلا ما در همین مسابقات قبلی که در آسیا داشتیم یک اردو در بندعباس برگزار کردیم و بقیه ی اردوهای ما در زمستان بود و برای مسابقه به ویتنام رفتیم که خیلی شرجی بود و اصلا نمی شود، آب و هوا را مقایسه کرد.  از روزی که برگشتیم تا به امروز هیچ اردویی نداشتیم. اگر بخواهیم نتایج ضعیف گذشته را بهتر کنیم باید تمرین کنیم و در غیر این صورت در آینده همین آش و است و کاسه. ما در حال حاضر هیچ چیزی نمی دانیم. رفتارها با ما اصلا درست نیست و برنامه ریزی درستی هم وجود ندارد؛ الان در رده ی ۱۳ آسیا هستیم و اگر می خواهیم بهتر شویم باید مسئولان دست به دست هم بدهند و این جایگاه را بالاتر ببریم.

* کمی فاصله بگیریم از این موضوع. مراسم شب گذشته رضایت شما را جلب کرد؟

انبوهی از بانوان می توانستند در مراسم شب گذشته حضور داشته باشند ولی فقط چند نماینده داشتیم. توجهات ۱ به ۱۰۰۰ است. دیشب ما ۲درصد بودیم و آقایان ۹۸ درصد. به نظر شما با این وضعیت فوتبال بانوان رشد می کند؟!

* در یکی از مصاحبه های خود گفته بودید که دوستانتان آرشاوین (ملی پوش فوتبال روسیه) صدایتان می کنند.

بله دوستانم می گویند که سبک بازی ام به آرشاوین بازیکن سابق آرسنال شباهت دارد و خودم هم فکر می کنم یک جاهایی شبیه او بازی می کنم.

 

* در ایران و اروپا طرفدار چه تیم هایی هستی؟

در ایران طرفدار پرسپولیس هستم و در اردوپا طرفدار بارسلونا. یک زمانی هم منچستریونایتد را دوست داشتم.

 

* پرسپولیس را چطور دیدی؟

پرسپولیس تیمی منسجم است و این جای خوشحالی دارد. همیشه اگر پرسپولیس و استقلال حال خوبی داشته باشند، تیم ملی خوبی هم داریم. پرسپولیس در آسیا ۶۰ میلیون طرفدار دارد و امیدوارم به درخشش خود ادامه دهند و قهرمان آسیا شوند.

 

* چه بازیکنانی الگوی فوتبالی ات هستند؟

در دنیا مسی را دوست دارم و در ایران هم علی دایی، علی کریمی، علی پروین و همینطور ناصر حجازی که شخصیت و منش بزرگی داشتند، از فوتبالیست ها و شخصیت های مورد علاقه ی من هستند.

 

* حرف پایانی ؟

خدا را شکر می کنم که این لیاقت را داشتم که به این موفقیت دست پیدا کنم. اینجا از دوست خوبم خانم زندی تشکر می کنم که هم در مسائل روحی و فنی کمک حال من بودند. همینطور تشکر می کنم از مربی تیم خانم آراسته نژاد، سبحانی و کادر فنی تیم پالایش گاز. تشکر ویژه هم از مردم ایلام دارم که همیشه پشت من بوده اند و به من در هر جایی که مرا می بینند، امیدواری می دهند.

عکس ها از امیرحسین خیرخواه

منبع:ورزش ۳