گروه: رزمی
تاریخ: ۶:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ورزشکاران تکواندوی جهانی که پس از چند سال رکود، فعالیت خود را از آذرماه سال گذشته و همزمان با جام جهانی در باکو از سر گرفته، در حاشیه بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان تشکیل جلسه داد.  در این جلسه که یوسف کرمی هم به عنوان نماینده کشورمان حضور داشت، […]

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ورزشکاران تکواندوی جهانی که پس از چند سال رکود، فعالیت خود را از آذرماه سال گذشته و همزمان با جام جهانی در باکو از سر گرفته، در حاشیه بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی جهان تشکیل جلسه داد. 

در این جلسه که یوسف کرمی هم به عنوان نماینده کشورمان حضور داشت، «نادین دونانی» بانوی تکواندوکار اردنی که عضو کمیته ورزشکاران IOC بوده و اولین مدال طلای بانوان را برای اردن در مسابقات آسیا کسب کرده به همراه «پاسکال جنتیل» از فرانسه، دارنده سه طلا و یک نقره جهان، دو برنز المپیک و سه طلای اروپا به عنوان روسای این کمیته انتخاب شدند. 

جنتیل در مورد این جلسه به خبرنگاران گفت: مهمترین مسئله این است که ورزشکاران باید از آنچه برای این تکواندو تصمیم گیری می شود، مطله باشند. ورزشکاران باید در برنامه های مختلف از جمله برنامه های آموزشی بخصوص همبستگی حضوری فعال داشته باشند . بسیاری از کشورها از این برنامه ها هیچ اطلاعی ندارند، پس چگونه می توانند از آن استفاده کنند؟ این در مورد دادن به ورزش است.


جنتیل افزود: جلسات اولیه این کمیته ممکن است به صورت غیر رسمی و غیرمستقیم در حاشیه رویدادهای آینده برگزار شود. هر کدام از رقابتهای جایزه بزرگ فرصت مناسبی برای برگزاری جلسات و ورزشکاران مطمئن باشند که هر تصمیمی در این جلسات اتخاذ شود، به آنها اطلاع رسانی می شود. 


دونانی هم گفت:  برای من ارتباطات با ورزشکاران این رشته مهمترین مسئله است. ما باید راه های ارتباطی را فعال کنیم تا صدای آنها شنیده شود. زمانی که ما در میدان مبارزه بودیم کسی ما را ندید و نخواست که به حرف ما توجه کند. این چیزی است که ما باید بر روی آن کار کنیم.


نکته مهم در این خصوص، عضویت  «جنتیل» و «دونانی» در شورای اجرایی فدراسیون جهانی می باشد. این دو در طول چهار سال با حضور در جلسات شورای اجرایی ضمن ارائه گزارش از روند کار کمیته ورزشکاران و اقدامات انجام شده، در تصمیمات فدراسیون جهانی نیز دخیل خواهند بود. 


بیست و سومین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان در کره جنوبی جریان دارد. 

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها: