گروه: فوتبال
تاریخ: ۲۰:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

علی لطیفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فصل گذشته و همین ایام را یادآوری می‌کنم. روزهایی که استقلال چپ و راست در نقل و انتقالات بمب می‌ترکاند و آسمان در این تیم حسابی آفتابی بود.  اما خیلی از کارشناسان در  ابتدای همان فصل هم به استقلال هشدار داند که فصل راحتی را در […]

علی لطیفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فصل گذشته و همین ایام را یادآوری می‌کنم. روزهایی که استقلال چپ و راست در نقل و انتقالات بمب می‌ترکاند و آسمان در این تیم حسابی آفتابی بود.  اما خیلی از کارشناسان در  ابتدای همان فصل هم به استقلال هشدار داند که فصل راحتی را در پیش ندارند. عین این اتفاق افتاد و دیده شد که در نیم فصل نخست شرایط آبی پوشان اصلا مناسب نبود. البته خدا را شکر که منصوریان سرانجام در نیم فصل دوم بر اوضاع مسلط شد و تیم را جمع و جور کرد. وضعیت نیم فصل دوم به طور کلی دگرگون شد. با توجه به شرایط نیم فصل دوم به اعتقاد من این تیم نیاز به دگرگونی اساسی ندارد و تنها می‌توانست با اضافه کردن چند بازیکن در نقاطی از زمین که به آنها نیاز داشت تیم خود را تکمیل نماید.

مهاجم پیشین آبی‌ها گفت: البته به نظر من منصوریان همین کار را هم کرد. یعنی یک یارگیری منطقی و از روی حساب نه از روی احساسات. درست برعکس فصل گذشته. سرمربی استقلال همین الان نشان داد از تجربیات نقل و انتقالات فصل گذشته استفاده کرد و بهتر یارگیری کرد. تیم هم نسبت به فصل قبل به مراتب بهتر شده و حالا این انتظار به جا از استقلال می‌رود که منصوریان در طول فصل هم از تجربیات فصل گذشته‌اش استفاده کند بهتر از فصل گذشته نتیجه بگیرد. از آنجایی که این تیم فصل گذشته نایب قهرمان شد، بهتر نتیجه گرفتن در این فصل یعنی قهرمانی.


وی افزود: برانکو دقیقا در پرسپولیس همین کار را کرد. آنها دو فصل پیش تیم خوبی داشتند و برای فصل گذشته تنها نقاط ضعف خود را با جذب یک دروازه‌بان و یک مدافع میانی و یک پلیمیکر تیمی شد کمه مقتدرانه قهرمان شد. به نظر من استقلال هم می‌تواند از این عملکرد پرسپولیس  الگوبرداری کرده و برای فصل بعد مدعی اصلی قهرمانی باشد.


پیشکسوت استقلال بیان داشت: البته منصوریان باید به هوش باشد که فصل پیش رو به مراتب از فصل گذشته سخت تر خواهد بود. چون بر تعداد مدعیان جدی قهرمانی اضافه می‌شود. سپاهان کاملا برای قهرمانی تجهیز شده و یک مدعی بزرگ برای قهرمانی است. این تیم شخصیت قهرمانی هم دارد و نباید از آن غافل شد. پرسپولیس هم یک مدعی بزرگ برای قهرمانی است و حتی از تیم هایی مثل ذوب آهن و سایپا و پیکان هم به راحتی نمی شود گذشت. حتی تراکتور را هم نمی‌توان نادیده گرفت. این تیم گرچه از نقل و انتقالات محروم بود، اما تراکتور همیشه تراکتور است و چهره یک مدعی را دارد. 


لطیفی گفت: در فصل گذشته منصوریان به جز مستطیل سبز، خارج از چمن و زمین مسابقه را هم به خوبی مدیریت کرد و برای همین بود که توانست بعد از نتایج ضعیف هفته های نخست، تیم را به شرایط خوب بازگرداند.


وی بیان داشت: هواداران استقلال وقتی دست مظلومی از جام کوتاه ماند با وجود این که یک سال دیگر قرارداد داشت، به او فرصت ندادند. ولی این فرصت را هواداران استقلال به منصوریان دادند. شاید به این دلیل که او سال اول مربیگری‌اش در این تیم بود. به همین دلیل است که می‌گویم شاید هواداران استقلال در صورت تکرار ناکامی در کسب جام، برای بار دوم این فرصت را به منصوریان ندهند. 


مهاجم دهه هفتاد آبی پوشان در ادامه افزود: البته شواهد نشان می دهد که منصوریان با هوش تر از آن است که امسال دستش خالی از جام بماند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها: