گروه: رزمی
تاریخ: ۶:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، کیمیا علیزاده با مدال برنز المپیک و مدال برنز دوره قبل رقابتهای جهانی، در سومین پیکار خود در رقابهای قهرمانی جهان،  «ئی چینگ لی» از چین تایپه را با امتیاز طلایی شکست داد. وی برای رسیدن به نیمه نهایی و قطعی کردن مدال برنز خود باید با نماینده کرواسی پیکار کند. […]

به گزارش خبرنگار مهر، کیمیا علیزاده با مدال برنز المپیک و مدال برنز دوره قبل رقابتهای جهانی، در سومین پیکار خود در رقابهای قهرمانی جهان،  «ئی چینگ لی» از چین تایپه را با امتیاز طلایی شکست داد. وی برای رسیدن به نیمه نهایی و قطعی کردن مدال برنز خود باید با نماینده کرواسی پیکار کند.

علیزاده وقت اول این دیدار را یک بر صفر به سود خود خاتمه داد. وی در وقت دوم نیز ۸ بر ۳ پیروز شد. در وقت سوم این نماینده چین تایپه بود که اختلاف امتیاز را جبران کرد و در نهایت با تساوی ۱۴ بر ۱۴، کار به وقت چهارم و امتیاز طلایی کشیده تا علیزاده با گرفتن امتیاز لازم پیروز از میدان خارج شود.


علیزاده در وزن ۶۲- کیلوگرم دور نخست «فرناندا آگویره» از شیلی را با نتیجه ۱۴ بر ۹ از پیش رو برداشت و در ادامه هم «آشلی کرایولد» از کانادا را ۳۶ بر ۲۲ شکست داد.


تیم کشورمان امروز دو نماینده داشت که پوریا عرفانیان آخرین نماینده تیم مردان کشورمان در وزن ۸۰- کیلوگرم بعد از برتری ۲۱ بر۵ در اولین دیدار برابر «باربوسا الویس» از پورتریکو،  ۲۰ بر ۱۴ مقابل «آنتون کوتکوف» از روسیه بازنده و از دور مسابقات خارج شد. 


تیم مردان ایران که با ۴۱ امتیاز در کورس تیم های مدعی قرار دارد، برای قرار گرفتن در بین سه تیم نخست این رقابتها به میرهاشم حسینی برای کسب مدال طلا امیدوار است. وی در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۳- کیلوگرم به مصاف «محمد اف» از آذربایجان می رود. 


تکواندو ایران در این رقابتها ۶ تکواندوکار در بخش زنان و ۸ تکواندوکار در بخش مردان حضور دارد، که از این جمع ۱۴ نفره، میرهاشم حسینی برای مدال برنز تلاش می کند، کیمیا علیزاده به کار خود در جدول مسابقات ادامه می دهد. طی روزهای گذشته آرمین هادی پور یک نشان نقره و مسعود حجی زواره هم یک نشان برنز برای تیم کشورمان کسب کرده اند. طیبه پارسا، زهرا پوراسماعیل، اکرم خدابنده، فرزان عاشورزاده، ناهید کیانی، ملکیا میرحسینی، سعید رجبی، سجاد مردانی، پوریا عرفانیان و ابوالفضل یعقوبی هم از دور رقابتها حذف شده اند.


پرونده این دوره از رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان عصر امروز جمعه نهم تیرماه در موجوی کره جنوبی بسته خواهد شد. 

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها: